מאמרים בנושאי מודעות עצמית;


חיפוש :
אושר איך להיות מאושר קבלה עצמית חשיבה חיובית למה אני לא מאושר איך אני יודע אם איך יודעים האמת שלי האמת הפנימית איך אני מבדיל בין איך להיות מאושר/ת איך להתחבר לרגשות אנשים שליליים לוקחי אנרגיה איך להתמודד התמודדות אנרג'י טייקר הגשמה עצמית הגשמת חלומות איך להגשים האם אפשר להגשים להגשים את מה שרוצים האם אני מספיק טוב האם מגיע לי שיהיה לי טוב יצירת מציאות הערכה עצמית איך להעריך את עצמי בטחון עצמי למה אני לא מעריך את עצמי שינוי אמונות בתת המודע להשתחרר מדפוסים רגשיים למה תמיד קורה לי תת מודע סנכרון איך להתנהל איך לדעת מה לעשות התנהלות נכונה בחיים פגיעה איך לא להיפגע למה אני תמיד נפגע שיפור מערכות יחסים היפגעות אני תמיד נפגע/ת פחד מהלא-נודע חוסר וודאות פחד לאבד שליטה איך לקבל את עצמי להגיע למטרה איך להתקדם בחיים קשה לי כל הזמן קורים דברים רעים החיים קשים למה קורה לי רגשות שליליים איך מתמודדים כעס עצב ייאוש קנאה התמודדות עם אשמה דכאון חרדה שום דבר לא מסתדר לא הולך לי בחיים הכל משתבש איך להתמודד התמודדות תחושת בטחון להרגיש בטחון לדעת שהכל יהיה בסדר תת-המודע
אם יש תובנה שהיא הכי משמעותית לאושר בעיני, היא זו: לכל רגע יש את הדבר המתאים שיקרה בו, ולכל דבר יש את הרגע הנכון לו לקרות. כשאנו לא מודעים לזה, אנחנו מתרוצצים, נלחצים, מנסים להספיק, דוחקים את עצמנו לצד, דוחים את הצרכים שלנו - ואז גם נותנים לעצמנו דרור-יתר כפיצוי; באכילה רגשית, בקניות, בהפרזה בכל תחום...

הסוד לשיפור כל מערכת יחסים כואבת, הוא בהבנת התהליכים שעוברים על שני הצדדים. כך ניתן לשפר את מערכת היחסים אפילו עם האנשים שהכי קשה לנו איתם, בקלות רבה.

ברוב הפעמים שאנחנו נפגעים, אנחנו בכלל אלו שמובילים את עצמנו לשם. ויש דרך גם לתקן! מאמר הסוקר הבנות משמעותיות למערכות יחסים בריאות יותר.

הדרך בה אנו מדמיינים לעצמנו את האושר, היא שיוצרת את התסכול בחיינו. כמה מילים חשובות על הציפייה לאושר, והדרך באמת להיות "מאושר".

כולם רוצים להרגיש טוב; ליהנות מהחיים, לחשוב חיובי ולחוש רק שמחה ואושר. אבל מה עושים כשאנחנו חווים רגשות שליליים? מה עלינו לעשות איתם? והאם יש דרך שבה אנחנו יכולים להפסיק את המעגל של רגשות כאלו בחיינו? בהחלט יש.

לו היו שואלים אותי מה התכונה האחת, שמפרידה בין אנשים מאושרים יותר ומאושרים פחות, בין אנשים בריאים יותר ובריאים פחות, ובין אנשים משגשגים יותר ופחות, הייתי אומרת שזו היא: היכולת לדעת שהכל יהיה בסדר.

כשלא משנה כמה אנחנו משתדלים, אנחנו פוגשים שוב ושוב את אותם הקשיים, כמו לופ אינסופי שתמיד חוזר לאותה הנקודה - זוהי עבודתו של תת המודע. הסבר על הדרך בה עובד התהליך שיוצר את חיינו כפי שהם, וגם תרגיל שיעזור לך להתחיל לשנות אותו.

אם אנחנו רוצים להיות מאושרים, עלינו להסכים להרגיש גם רגשות "שליליים": מאמר ראשון בסדרה הסופר-חשובה; על החשיבות של הרגשות השליליים, וכיצד להשתמש בהם כדי לשפר את החיים שלנו.

הדברים שאנחנו מנסים לא להרגיש, הם שקובעים את מציאות חיינו. מאמר שני בסדרה הסופר-חשובה; על האופן בו ההימנעות מרגשות מעצבת את מסלול חיינו, כיצד להתגבר על המנגנון הזה - ועל כל הדברים הנהדרים שנוכל לגלות מתחת לרגשות שנאפשר.

על המתנה שבאי-הדחקה. מאמר שלישי בסדרה הסופר-חשובה; על הפער בין הרגשות והמחשבות שלנו, ואיך להרחיב את הטוב בחיינו על ידי צמצומו

מאמר רביעי ואחרון בסדרת "להסכים להרגיש"; לאחר שלמדנו במאמרים הקודמים מדוע חשוב להתחבר לרגשות, להלן כמה טכניקות שיסייעו לכם להתחבר לרגשות ולעבוד עימם נכון.

כמעט כולם מכירים את המצב שיש אדם "שלילי" בחייהם, שמעכיר את מצב רוחם הטוב. זה יכול להיות אדם ביקורתי, או אדם עצבני, זה יכול להיות אדם ש"לוקח אנרגיה", או כל אדם שבמהלך ולאחר המפגש איתו מטורגרים אצלנו כפתורים רגשיים. אולי היינו רוצים להיפטר מהם, אבל בדרך כלל הם "תקועים" לנו במקומות שבהם לא ניתן להוציא אותם מחיינו - ולכל מקום אליו נלך, עדיין נפגוש לפחות אדם אחד כזה. אך אם יודעים להתמודד איתם נכון, אנחנו יכולים להפוך כל מפגש איתם לחוויה חיובית, ומעצימה.

מכירים את התחושה הזו שאתם לא יודעים מה אתם באמת רוצים או מרגישים? ומה כדאי לכם לעשות בנוגע לנושאים שונים בחיים? ובכן, יש חלק בנו שתמיד יודע - בדיוק איך להוביל אותנו לאן שאנחנו רוצים. אנחנו רק צריכים ללמוד להשתמש בו. ובמאמר הזה תוכלו להתחיל.

במה אתם מיוחדים? מהן התכונות בכם, שעושות לכם ולאחרים טוב? זה התפקיד שלכם. לא יותר ולא פחות. זה לא חייב להיות דברים גדולים, או רוחניים (או חומריים), זה פשוט - מה שבא לכם בקלות. מי שאתם בפשטות שלכם. מאמר הסוקר את מהות ההערכה העצמית ומציע גישה ותרגול להעלאת תחושת הערך.

האם נצליח לממש את הרצון שלנו? זו שאלה שכולנו שואלים את עצמנו לפעמים. יותר מכך, זו תהייה קיומית. מאמר הסוקר את הפנים השונים של רצון והגשמה ומציע חשיבה חדשה בנושא

לא מעט אנשים דיברו איתי לאחרונה על האהבה שלהם לשגרה - לבאנאליות הכי פשוטה של החיים שבה לא קורה שום דבר לא צפוי. והרי החדשות; החיים מורכבים מסדרה של אירועים בלתי צפויים, אשר קורים בין לבין (או לחלוטין במקום) האירועים שצפינו ותכננו. זה פשוט כך. זה הטבע האמיתי של החיים. אז איך מתמודדים?

יש ימים שנראה כאילו שום דבר לא הולך; התוכניות שקבענו, פגישות עבודה כל דבר שאנחנו מנסים לעשות שקשור לשגרה הרגילה שלנו... פשוט לא קורה. זה בדרך כלל הזמן שבו אנחנו נלחצים, נזעקים, מפחדים - שמה משהו נורא קורה לנו? או להבדיל - מתייאשים ונכנסים לדכאון ש"אף פעם כלום לא הולך לי". כך או כך - פספסנו את המסר של החיים...

זה הטבע האנושי להתפתח; אנחנו תמיד רוצים עוד. השאלה היא, איך אנחנו מתייחסים למצב העכשווי שלנו? האם ברגע שמצאנו לנו מטרה חדשה, אנחנו כבר 'שונאים' את המצב הקיים? או שאנחנו נשארים שמחים, מרוצים מהמצב הקיים, ומחכים להזדמנות הטובה ביותר (או מחפשים את הדרך הטובה ביותר) שבה נוכל להגשים את הרצון החדש שלנו?

כשאנחנו רוצים להגשים חלום או מטרה - זוגיות, להיות זמר/אומן מצליח, או כל מטרה פנימית שיש לנו - מתעוררת התפישה כאילו אנחנו למעשה 'מבקשים' משהו מהעולם/יקום. כביכול אנחנו רוצים שהיקום 'יתן' לנו משהו שאנחנו רוצים 'לקבל'. או אז מתעוררות שאלות פנימיות כגון האם אנחנו ראויים לדבר? מספיק טובים עבורו? האם ניתן בכלל להגשים אותו? האם קיימת אפשרות כזו במציאות, והאם היא קיימת עבורנו?

מה אנחנו בסך הכול מחפשים בחיים? דבר אחד: להיות מאושרים. ועם זאת, נראה שמעט מאיתנו מאושרים באמת. כששואלים לשלומם, רוב האנשים יענו "בסדר" ואם ידרשו לפרט, מיד יפתחו ברשימת תלונות. מעטים אלו שעונים ששלומם טוב או מצוין, וגם הם יפרטו את מגוון הסיבות לכך. עובדה זו מייצגת את התפיסה המחשבתית לפיה האושר הוא פונקציה של דברים מסוימים שקיימים או חסרים לנו, כלומר: האושר תלוי בדברים חיצוניים.

כיצד ייתכן שדברים "רעים" קורים גם לאנשים טובים? האם החיים מתכוונים להרע לנו? או שאולי קיימת מציאות רחבה יותר?

לעיתים כשאנחנו מנסים להתקדם בתחום מסוים בחיים, אנו מגלים שלא משנה באילו פעולות אנו נוקטים וכמה מאמצים אנחנו משקיעים – אנו חוזרים שוב ושוב לאותה הנקודה, וחווים את אותם אירועים מתסכלים. זוהי פעולתו של תת-המודע, אשר מוביל אותנו לחוות שוב ושוב את אותן החוויות השליליות. תרגיל זה פורץ את גבולותיו ומאפשר לנו להתחיל ליצור מציאות חדשה.2all - בניית אתרי אינטרנט