מאמרים בנושאי מודעות עצמית;


חיפוש :
אושר איך להיות מאושר קבלה עצמית חשיבה חיובית למה אני לא מאושר איך אני יודע אם איך יודעים האמת שלי האמת הפנימית איך אני מבדיל בין איך להיות מאושר/ת איך להתחבר לרגשות אנשים שליליים לוקחי אנרגיה איך להתמודד התמודדות אנרג'י טייקר הגשמה עצמית הגשמת חלומות איך להגשים האם אפשר להגשים להגשים את מה שרוצים האם אני מספיק טוב האם מגיע לי שיהיה לי טוב יצירת מציאות הערכה עצמית איך להעריך את עצמי בטחון עצמי למה אני לא מעריך את עצמי שינוי אמונות בתת המודע להשתחרר מדפוסים רגשיים למה תמיד קורה לי תת מודע סנכרון איך להתנהל איך לדעת מה לעשות התנהלות נכונה בחיים פגיעה איך לא להיפגע למה אני תמיד נפגע שיפור מערכות יחסים היפגעות אני תמיד נפגע/ת פחד מהלא-נודע חוסר וודאות פחד לאבד שליטה איך לקבל את עצמי להגיע למטרה איך להתקדם בחיים קשה לי כל הזמן קורים דברים רעים החיים קשים למה קורה לי רגשות שליליים איך מתמודדים כעס עצב ייאוש קנאה התמודדות עם אשמה דכאון חרדה שום דבר לא מסתדר לא הולך לי בחיים הכל משתבש איך להתמודד התמודדות תחושת בטחון להרגיש בטחון לדעת שהכל יהיה בסדר תת-המודע

מעז יצא מתוק - להפוך את הקושי להזדמנות

לעיתים קרובות אנו שומעים על דברים 'רעים' שקורים לאנשים טובים, או שקורים לנו אותם הדברים ה'רעים' למרות שהשתדלנו והתאמצנו להיות האדם הטוב ביותר שאנו יכולים להיות.


התגובה הרגילה היא: "זה לא פייר, הוא כזה אדם טוב" ואנשים רבים נוטים לפתח כעס על החיים, או על אלוהים: למה הייתה לנו השואה? למה יש פיגועים? למה אנשים טובים מתים ממחלות?

המעניין הוא, שבעצם השאלה הזו, מתגלמת הידיעה הפנימית העמוקה שאכן יש סיבה לדברים שקורים. ידיעה לה שותפים מיסטיקנים וציניקנים כאחד. 

האם החיים באמת מתכוונים להרע לנו? או שאולי קיימת מציאות רחבה יותר?

התשובה לשאלה במשפט הקדום "מעז יצא מתוק";

לעיתים קרובות אנו מתייחסים אל החיים, או אל אלוהים, כאל אב נוקשה המעניק לנו פרסים כאשר אנו צדיקים ומעניש אותנו כאשר אנו 'רעים'. זוהי בדיוק התפישה המוטעית המבלבלת אותנו כאשר לאדם טוב קורה דבר 'רע'. תפישה זו גורמת לנו לפחד מהחיים.
 

במציאות הרחבה אין 'טוב' ו'רע', ההבדל ביניהם טמון בנקודת המבט:

אם 'טוב' אומר שנעים לי עכשיו, ו'רע' אומר שלא, אז יש הרבה רע בעולם. אבל אם 'טוב' אומר שהדבר שקרה לי הוא הנכון ביותר עבור מסלול חיי, גם אם הוא כואב, משום שהוא יסייע לי למצוא את דרכי הנכונה בעולם, להתפתח ולצמוח, אזי שמינוף נכון של כל כאב שבחיינו יוביל למסקנה שאין 'רע' בעולם.

רבים יאמרו

"אז מה, למה שלא אלמד בדרך הקלה? למה לי לחוות כאב כדי להתפתח ולצמוח?"

והתשובה פשוטה: דרכם של בני האדם היא להתרווח בנוחות. הנוחות אינה מעודדת צמיחה וגדילה, היא מעודדת ניוון וקיבעון. אין דבר המעודד צמיחה ותנועה כמו חוסר נוחות.

קחו לדוגמה דווקא את השואה, הקשה והכואבת מכל.. כל עוד ליהודים היה נוח בארצות ניכר, רק מעטים חשבו על בניית מדינה. אך ברגע שהאדמה רעדה תחת רגלינו, ידענו מיד לאן לפנות וכן היינו הנחושים שבעמים והבסנו כל אויב שעמד בדרכנו. 

השואה גרמה כאב כה רב שנשאר לדורות. אך נסו להתבונן מזווית ראייתו של ילד קטן בעוד 200 שנה, או 500 שנה: האם לא ילמד בספרי ההיסטוריה שבזכות השואה קמה לה מדינת ישראל בה הוא חי ובזכות אירוע מכונן זה לא היתה מדינה בעולם המערבי שהעזה להתכחש לזכותו של העם היהודי למדינה?

'רע' ו'טוב' אינם מושגים אבסולוטיים. הם משתנים בראי הזמן. בכל רגע הבחירה בידינו מה להפיק מחוויות חיינו. ולכן עוד בתקופת התנ"ך דאגו להנחיל לנו לדורות את המשפט "מעז יצא מתוק". 
עז, על שם העוצמה של החוויות הקשות במהלך החיים - והרושם הכבד שהן משאירות.
מתוק, על שם הטוב שניתן להפיק ממנו.

ועוד אמרו רבים וחכמים מאיתנו: 

"בלב ליבו של הקושי, שוכנת ההזדמנות"
(אלברט איינשטיין)
 
"כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא"
(הרבי נחמן מברסלב)
img_ArticleTag קשה לי,כל הזמן קורים דברים רעים,החיים קשים,למה קורה לי,האם מגיע לי שיהיה לי טוב


2all - בניית אתרי אינטרנט