מאמרים בנושאי מודעות עצמית;


חיפוש :
אושר איך להיות מאושר קבלה עצמית חשיבה חיובית למה אני לא מאושר איך אני יודע אם איך יודעים האמת שלי האמת הפנימית איך אני מבדיל בין איך להיות מאושר/ת איך להתחבר לרגשות אנשים שליליים לוקחי אנרגיה איך להתמודד התמודדות אנרג'י טייקר הגשמה עצמית הגשמת חלומות איך להגשים האם אפשר להגשים להגשים את מה שרוצים האם אני מספיק טוב האם מגיע לי שיהיה לי טוב יצירת מציאות הערכה עצמית איך להעריך את עצמי בטחון עצמי למה אני לא מעריך את עצמי שינוי אמונות בתת המודע להשתחרר מדפוסים רגשיים למה תמיד קורה לי תת מודע סנכרון איך להתנהל איך לדעת מה לעשות התנהלות נכונה בחיים פגיעה איך לא להיפגע למה אני תמיד נפגע שיפור מערכות יחסים היפגעות אני תמיד נפגע/ת פחד מהלא-נודע חוסר וודאות פחד לאבד שליטה איך לקבל את עצמי להגיע למטרה איך להתקדם בחיים קשה לי כל הזמן קורים דברים רעים החיים קשים למה קורה לי רגשות שליליים איך מתמודדים כעס עצב ייאוש קנאה התמודדות עם אשמה דכאון חרדה שום דבר לא מסתדר לא הולך לי בחיים הכל משתבש איך להתמודד התמודדות תחושת בטחון להרגיש בטחון לדעת שהכל יהיה בסדר תת-המודע

מה עושים בימים שהכל משתבש ושום דבר לא מצליח?

יש ימים שנראה כאילו שום דבר לא הולך; התוכניות שקבענו, פגישות עבודה כל דבר שאנחנו מנסים לעשות שקשור לשגרה הרגילה שלנו... פשוט לא קורה.


זה בדרך כלל הזמן שבו אנחנו נלחצים, נזעקים, מפחדים - שמה משהו נורא קורה לנו? או להבדיל - מתייאשים ונכנסים לדכאון ש"אף פעם כלום לא הולך לי".

כך או כך - פספסנו את המסר של החיים, ואת ההנאה מאותן תקופות קסומות שמאתגרות אותנו לצאת מהקופסא, מהחשיבה הרגילה, מהשגרה - ולעשות איזשהו שינוי (לפעמים אפילו שינוי קטן) שיש לו השפעות גדולות ומיטיבות לחיינו.

אז בעצם כבר גיליתי לכם את הסוד; בימים כאלו שהכל משתבש, יש לכך סיבה טובה, והסיבה היא תמיד בעדנו.  היא תמיד הדרך להגיע למשהו שאנחנו כבר מזמן רוצים, לתובנה שאנחנו כבר מזמן מחפשים...
 
כמו שאמר הרבי מברסלב; "כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא" (בעברית פשוטה: כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו, הוא כבר בגן העדן).

כשהכל משתבש ואנחנו לא מצליחים להחזיק את השגרה, זה אומר שמשהו מחוץ לשגרה צריך לקרות - לפעמים זהו אפילו תצרף של מחשבות, שאחת מובילה לשנייה, ומובילות אותנו לתובנה חדשה לגבי חיינו, לגבי הכיוון בו אנו הולכים. לפעמים סדרה של צירופי מקרים, שאולי יקרבו אותנו למטרה כלשהי שאנחנו מחפשים...

אז תגידו "למה המחשבות וצירופי המקרים לא יכולים לקרות תוך כדי השגרה?", כי זו בדיוק הנקודה: בשביל מחשבות חדשות ומקרים חדשים, צריך סביבה חדשה. צריך שנצא מהשגרה שלנו, כדי שדברים חדשים יוכלו בכלל לקרות. צריך שהמחשבות הישנות כבר לא ישיגו לנו תוצאות, כדי שנוכל לחשוב מה עלינו לעשות עכשיו. ולפעמים צריך פשוט קצת שקט, כדי שנוכל להקשיב לעצמנו...


אז מה עושים כשהכל נראה כמשתבש?

פשוט מרפים. עוזבים את כל המטרות של היום/מחר/הזמן הזה שהתכוונו לעסוק בהן, יושבים רגע, ומקשיבים: מה הדבר שבאמת אני רוצה לעשות עכשיו?
 
אולי זה רק לשבת קצת ולהרהר, אולי זה לעזוב הכל וללכת לים או לבקר חבר, אולי זה לעבוד על משהו שכבר מלא זמן אני דוחה? אולי זה רק דברים קטנים שלכאורה אין להם שום משמעות, אבל הם מפנים אותי למחשבות שלי?
 
זה לא כל כך משנה מה עושים בזמנים אלו, רק שזה יהיה כנה - שזה יהיה באמת מה שהייתם עושים, בלי תלות בכל צורך או התחייבות חיצונית. וכשתסיימו את הדבר הזה, ורק אז - אפשר ללכת עוד צעד אחד: מה אני מרגיש שאני רוצה לעשות עכשיו?

ככה זה, בזמנים שהכל נראה כמשתבש - הולכים בצעדים קטנים וזהירים, ומקפידים להיות אותנטיים בכל רגע - נאמנים לאמת ולהרגשה הפנימית. אפילו אם זה ממשיך כמה ימים!
 
למה דווקא רק בדיוק מה שרוצים? כי הרצון, בניגוד לדעה הרווחת שהוא "סתם פינוק", הוא למעשה קולה של הפנימיות שלנו, שמדריכה אותנו לאן לפנות ברגע זה. זהו אותו קול בתוכנו, שאם נלמד לסמוך עליו, יוביל אותנו לכל המקומות שאנחנו מחפשים.
 

ואז מה קורה? קסמים!

עשייה תוביל לעשייה, מחשבה תוביל למחשבה, תובנה תוביל לתובנה, ופתאום תראו - שאותו יום "נורא" שבו שום דבר מהתוכניות שלכם לא הצליח להתממש, הפך ליום שבו קיבלתם תשובה לשאלה נורא בוערת שחיפשתם: "מה הצעד הבא בעסק שלי?", "באיזה תחום כדאי לי לחפש עבודה חדשה?", "מה באמת אני רוצה מהזוגיות שלי?" - או כל שינוי גדול שעליו רק חשבתם קצת, מחשבות קטנות שצצות במהלך הימים העסוקים ונעלמות, כי אין להן תשובה כרגע.

תגלו שאותו יום שהכל נראה בו כמשתבש, הוא היום שבו הצלחתם להרכיב את חתיכות הפאזל חזרה ביחד... ולקחת את חייכם למקום חדש, אולי שונה רק קצת, אבל מספיק כדי לגרום לכם יותר אושר, יותר סיפוק מהחיים, ולהפנות את חרטום הספינה שלכם לכיוון שאתם רוצים.

בהצלחה!!!
img_ArticleTag שום דבר לא מסתדר,לא הולך לי בחיים,הכל משתבש,חוסר וודאות, איך להתמודד, התמודדות


2all - בניית אתרי אינטרנט