מאמרים בנושאי מודעות עצמית;


חיפוש :
אושר איך להיות מאושר קבלה עצמית חשיבה חיובית למה אני לא מאושר איך אני יודע אם איך יודעים האמת שלי האמת הפנימית איך אני מבדיל בין איך להיות מאושר/ת איך להתחבר לרגשות אנשים שליליים לוקחי אנרגיה איך להתמודד התמודדות אנרג'י טייקר הגשמה עצמית הגשמת חלומות איך להגשים האם אפשר להגשים להגשים את מה שרוצים האם אני מספיק טוב האם מגיע לי שיהיה לי טוב יצירת מציאות הערכה עצמית איך להעריך את עצמי בטחון עצמי למה אני לא מעריך את עצמי שינוי אמונות בתת המודע להשתחרר מדפוסים רגשיים למה תמיד קורה לי תת מודע סנכרון איך להתנהל איך לדעת מה לעשות התנהלות נכונה בחיים פגיעה איך לא להיפגע למה אני תמיד נפגע שיפור מערכות יחסים היפגעות אני תמיד נפגע/ת פחד מהלא-נודע חוסר וודאות פחד לאבד שליטה איך לקבל את עצמי להגיע למטרה איך להתקדם בחיים קשה לי כל הזמן קורים דברים רעים החיים קשים למה קורה לי רגשות שליליים איך מתמודדים כעס עצב ייאוש קנאה התמודדות עם אשמה דכאון חרדה שום דבר לא מסתדר לא הולך לי בחיים הכל משתבש איך להתמודד התמודדות תחושת בטחון להרגיש בטחון לדעת שהכל יהיה בסדר תת-המודע

להתאהב בלא נודע...

לא מעט אנשים דיברו איתי לאחרונה על האהבה שלהם לשגרה; 

לבאנאליות הכי פשוטה של החיים שבה לא קורה שום דבר לא צפוי; 
הולכים לעבודה, חוזרים מהעבודה, עושים את מה שרגילים, ולא קורה שום דבר שלא תיכננו.

לא באמת כי הם אוהבים באנאליות. אלא פשוט כי כל "אירוע" בלתי צפוי שיוצא מהשגרה,
כל דבר שקורה שצריך להתמודד איתו מעבר למה שהם רגילים – מערער אותם לחלוטין.


והרי החדשות;
החיים מורכבים מסדרה של אירועים בלתי צפויים, אשר קורים בין לבין (או לחלוטין במקום) האירועים שצפינו ותכננו. זה פשוט כך. זה הטבע האמיתי של החיים. 

הרי אם תתבוננו על כל יום ויום מחייכם, סביר להניח שאפילו יום אחד בהם לא היה בדיוק כפי שתיכננתם... תמיד היה לפחות אירוע אחד לא צפוי שאיתו הייתם צריכים "להתמודד". 

ועם זאת, אצל רבים מאיתנו עוד קיים הגעגוע הזה, השקרי, לחיים שהם מעין "קו ישר". 
מן דרך כזו שאנחנו הולכים בה וכל הזמן "הכל טוב" ולא קורה שום דבר מיוחד. 

וכמובן שיחד עם הגעגוע הזה מגיעים: 
החרדה מדברים בלתי צפויים, ההפתעה הגמורה כשקורה משהו בלתי צפוי, 
וסערת רגשות מוחלטת כתגובה לכל אירוע בלתי צפוי שקורה.

ואני מזכירה שוב: 
אותו קו מתפתל שמתחיל בנקודה אחת ולעולם איננו יודעים בדיוק לאן יגיע ואילו תחנות יעבור בדרך - הוא החיים. זו המציאות היחידה שאי פעם הכרנו ושאי פעם נכיר.

אפשר להתפלפל קצת על למה אנחנו מרגישים צורך בקו הישר הדמיוני הזה, או למה אנחנו נחרדים כל פעם שקורה משהו בלתי צפוי (למשל, אולי אנו לוקים בתחושה שאנחנו לא מסוגלים להתמודד עם הדברים שקורים – וזאת למרות שעד כה בכל פעם שמשהו קרה, התמודדנו איתו כמו גדולים והמשכנו הלאה, לדבר הבלתי צפוי הבא), אבל האמת היא שככל שנקדים לקבל את העובדה שהחיים הם רצף של אירועים בלתי צפויים, שרב הנסתר על הגלוי – כך יהיו חיינו יותר נינוחים.

כי אז במקום לפחד מהלא נודע, אנחנו נצפה לו. במקום לפחד שמשהו חריג יקרה, אנחנו נצפה מראש שמשהו חריג יקרה. ואז כשאותו דבר חריג יקרה, במקום להבהל ולהלחץ ממנו, אנחנו נאמר לעצמנו "או! הנה הדבר החריג הראשון של היום", ונתמודד איתו. בפשטות. בלי באלאגן...

ולפני שנשים לב, יסתיים היום ואנחנו נוכל להתבונן אחורה ולראות שדווקא התמודדנו מאוד יפה. 
וכך יעבור לו שבוע, וחודש – ונוכל לראות שאנחנו דווקא יודעים יפה מאוד מה לעשות ברגעים בלתי צפויים, וגם שזה לא כל כך נורא שהם קורים...

ואז כשיגיעו רגעים בלתי צפויים אנחנו נוכל אפילו לחייך לעצמנו, כי זה כבר לא כזה מפחיד.
ואולי להבא אפילו נשכיל לתכנן תוכניות כשאנחנו יודעים מראש שלא הכל באמת יקרה כפי שתיכננו. ובהמשך אולי אפילו נוכל להעיז לעשות צעדים שקודם לא העזנו לעשות...

ועם הזמן נוכל אפילו לראות, שבטווח הארוך, בהרבה מקרים – הבלתי צפוי דווקא מסדר את הדברים לטובתנו בצורה הרבה יותר טובה מאשר אם היו קורים לפי התוכנית שלנו... 

אמנם לפעמים הבלתי צפוי מביא גם דברים קשים וכואבים, אך בכל אופן נוכל לראות שתמיד קרו לנו גם דברים טובים מתוכם, דברים שגם אם לא אהבנו שקרו, בעצם היינו זקוקים להם.

ואז מגיעה שלווה גדולה. כי לא רק שהבלתי צפוי קורה כל הזמן, ולא רק שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים, הוא גם פועל לטובתנו. ובמקום להיחרד, אנחנו יכולים ליהנות ממנו, ולאהוב אותו. 
ולדעת שהחיים תמיד פועלים לצידנו. 

כי מה אנחנו יודעים, בעצם? כשאנחנו מתכננים לנו את התכניות שלנו מטווח-אפס - לעומת החיים הגדולים שיודעים לאזן בין כל הצדדים, ובין כל האפשרויות העתידיות, ובין כל הצרכים האמיתיים שלנו?

כן, ככה זה: הלא נודע קורה כל הזמן, ולפחד ממנו, זה לפחד מהחיים עצמם.
אם מסתכלים על זה מלמעלה, זה אפילו קצת משעשע: איך אנחנו מסתובבים כמו עכברים במלכודת ומנסים למנוע מדברים בלתי צפויים מלקרות. 

אבל אם מצפים לו מראש, אם מבינים את העובדה הכל כך פשוטה שזהו טבע החיים, ואם משכילים לראות את המתנות שהוא טומן בחובו – אפשר ממש להתאהב בו, ולהירגע לתוכו, ולדעת שאנחנו בידיים טובות (של עצמנו ושל החיים), וליהנות מזה שהחיים הם מלאי הפתעות ולא משעממים :)

img_ArticleTag פחד מהלא-נודע,חוסר וודאות,איך להתמודד,התמודדות,פחד לאבד שליטה


2all - בניית אתרי אינטרנט