מאמרים בנושאי מודעות עצמית;


חיפוש :
אושר איך להיות מאושר קבלה עצמית חשיבה חיובית למה אני לא מאושר איך אני יודע אם איך יודעים האמת שלי האמת הפנימית איך אני מבדיל בין איך להיות מאושר/ת איך להתחבר לרגשות אנשים שליליים לוקחי אנרגיה איך להתמודד התמודדות אנרג'י טייקר הגשמה עצמית הגשמת חלומות איך להגשים האם אפשר להגשים להגשים את מה שרוצים האם אני מספיק טוב האם מגיע לי שיהיה לי טוב יצירת מציאות הערכה עצמית איך להעריך את עצמי בטחון עצמי למה אני לא מעריך את עצמי שינוי אמונות בתת המודע להשתחרר מדפוסים רגשיים למה תמיד קורה לי תת מודע סנכרון איך להתנהל איך לדעת מה לעשות התנהלות נכונה בחיים פגיעה איך לא להיפגע למה אני תמיד נפגע שיפור מערכות יחסים היפגעות אני תמיד נפגע/ת פחד מהלא-נודע חוסר וודאות פחד לאבד שליטה איך לקבל את עצמי להגיע למטרה איך להתקדם בחיים קשה לי כל הזמן קורים דברים רעים החיים קשים למה קורה לי רגשות שליליים איך מתמודדים כעס עצב ייאוש קנאה התמודדות עם אשמה דכאון חרדה שום דבר לא מסתדר לא הולך לי בחיים הכל משתבש איך להתמודד התמודדות תחושת בטחון להרגיש בטחון לדעת שהכל יהיה בסדר תת-המודע

מי יוצר את המציאות שלך? שינוי אמונות בתת-המודע

לעיתים קרובות כשאנחנו מנסים להתקדם בתחום מסוים בחיים, אנו מגלים שלא משנה באילו פעולות אנו נוקטים וכמה מאמצים אנחנו משקיעים – אנו חוזרים שוב ושוב לאותה הנקודה, וחווים את אותם אירועים מתסכלים.


אנחנו עשויים לחשוב שזו 'קארמה', 'גורל', 'מזל רע', שלא עשינו מספיק - או שבתוכנית הגדולה של חיינו זה 'עוד לא הזמן' – אבל האמת היא, שאנחנו פשוט יוצרים במציאות החיצונית, את מה שכבר קיים בתוכנו.

כשאני חושבת על הנושא הזה, זה תמיד מזכיר לי את חברתי הטובה, שלפני כמה שנים חוותה תקופה ארוכה של חוסר-מזל בעבודה;

במשך כמעט שנתיים היא עברה ממשרה למשרה, כאשר כל התחלה נראתה מבטיחה. אך למרות זאת, בכל פעם מחדש היא הגיעה תוך חודשים ספורים לאותו המצב בו היא מרגישה נחותה, עייפה, לא מצליחה להשיג את הידעים שהיא אמורה, ומנסה ללא הרף לרצות בוסים מרושעים שמתעמרים בה.

והמדהים היה שהמשרות היו שונות במהותן, אך בכולן היא הגיעה בדיוק לאותו המצב.

מה מושך אותנו לחוות שוב ושוב את אותם האירועים במעגל-קסמים?
ואיך זה ששני אנשים בעלי יכולת דומות, הפועלים בדרכים דומות – יכולים האחד להצליח והשני להיכשל?

אנחנו חושבים שהמעשים שלנו הם שקובעים את מציאות-חיינו, אבל בתוך תוכנו אנחנו יודעים שיש גם גורם נוסף –זהו בדיוק המרכיב שלו אנו קוראים 'תזמון', 'מזל', 'גורל' – אבל שמו האמיתי הוא 'תת המודע'.

***כי הרבה לפני שהמציאות שלנו היא תוצאה של המעשים שלנו - 
היא תוצאה של האפשרויות שאנו מחזיקים בתת המודע שלנו...***

חשבו על זה:

כל דבר שאתם מחליטים לעשות או לא לעשות, עובר קודם דרך מגירת ה"מה אפשרי או לא אפשרי" שבמוח שלכם, דרך מגירת ה"מה בסדר ומה לא בסדר", מגירת ה"איך יגיבו אלי" – וכנראה גם עוד כמה...

כל תגובה שלכם למשהו שקורה בחייכם עוברת קודם דרך מגירת ה"מה למדתי שזה אומר כשקורה X" ומגירת ה"איך אני אמור להגיב"...

אפילו האופן בו אנחנו מפרשים את מה שקורה לנו, מתחיל במגירות של חוויות "דומות" מעברנו...

יש אינספור מגירות כאלו! ולרובן אנחנו לא מודעים בכלל... אך הן אלו שבאמת קובעות את חיינו.

מי הן מגירות התת מודע?
זהו מטמון (Cache) המסקנות שהסקנו, לגבי החיים ולגבי עצמנו – מגיל 0 ועד גיל 6. מה שנקרא בז'רגון הניו-אייג' 'אמונות'.

מטרתן הראשונית, היא לסייע לנו לשרוד בעולם מבחינה פיזית וחברתית. אבל כמו שהיינו מצפים ממסקנות שהסקנו לפני גיל 6 – חלקן נכונות, חלקן טובות, חלקן נמסרו לנו מאנשים שהיום אולי לא היינו בוחרים לקחת מהם דוגמה לחיים, חלקן שגויות או פשוט לא עדכניות, ואם הייתה לנו ילדות טראומטית - אז חלקן אפילו נוראיות ואיומות.

וכל כולן לחלוטין לא מודעות. 
אלו הן המחשבות שבין המחשבות. הן עוברות במוחנו כל כך מהר, שהסיכוי שלנו לשים לב אליהן ואל ההשפעה שלהן עלינו הוא אפסי.

מטמון המסקנות יכול להוות רשת תמיכה ועידוד נהדרת – או מעצור שמזהיר ומפחיד אותנו בלי הרף. ובאופן כללי ניתן לאמוד את איכות מטמון המסקנות של אדם, לפי מידת שביעות הרצון שלו מחייו.

ואיך הן משפיעות על מציאות חיינו?

אז קודם כל אנחנו משתמשים בהן בכל רגע ורגע כדי לפרש ולהגיב אל האירועים בהם אנחנו נתקלים. זה אומר שאם אני אעלב או אשמח או אכעס או אעיף כאפה למישהו – תלוי באיך שפירשתי את מה שהוא אמר, ואיך שלמדתי שנכון להגיב במקרה כזה.

אנחנו גם משתמשים בהן כדי להחליט אם ללכת בעקבות רצון שלנו או לא, ואף כדי לאבחן אם הרצון הזה הוא "בסדר" או לא בסדר, "ראוי" או לא ראוי, "מסוכן" או לא מסוכן...

הן גם משתתפות באותו מנגנון של המוח שכבר שוחחנו עליו, שמוביל אותנו תמיד לאן שאנחנו מכוונים... רק שעכשיו נוסיף, שזה לא רק לאן שאנחנו מכוונים במודע – אלא גם לאן שתת המודע מכוון יחד איתנו! וזה, כמו שלמדנו מהמקרה של חברה שלי, לא תמיד איפה שאנחנו רוצים להיות...

ואנחנו משדרים אותן כל הזמן, באופן לא מודע, אל העולם ואל אנשים מסביבנו, שחשים אותנו באופן לא מודע (יש לנו ממש מנגנון עצבי מיוחד שמאפשר לנו לחוש ולהזדהות עם הזולת!), ומתייחסים אלינו בהתאם.

כך למשל, כשאנו חשים חוסר בטחון או נחיתות, אנשים מסביבנו ייטו יותר לזלזל בנו או להתעלם מנוכחותנו. וכשאנו משדרים בטחון – אנשים ייטו לכבד אותנו.

מטמון המסקנות שבתת המודע שלנו לא "משפיע" על כל דקה בחיינו - הוא יוצר אותן. הוא-הוא הגורם לכך שדברים מסתדרים וזורמים לנו, וגם לכל הכשלונות שלנו. למעשה, בכל פעם שדבר בחיינו לא מסתדר באופן עקבי ושיטתי, אנחנו יכולים להסיק מכך שיש פן בתת המודע שלנו שעוצר אותנו.


אז מה עושים?

מטפלים.
תת המודע שלנו, של כל אחד מאיתנו, זקוק לניקוי ולעבודה יסודית.

יש הרבה דרכים לעשות זאת:

בתטא הילינג עושים זאת,

בשיטות טיפול רבות כגון חניכה פראנית, EMID ועוד,

וגם לי יש שיטה משלי שפיתחתי שמאתרת ומשנה אמונות מגבילות בתת-המודע,

וייצרתי ממנה גם תרגיל לעבודה עצמית, שיעזור לכם להתחיל!


הוא מחכה לכם בקישור פה, לגמרי בחינם.

מזמינה אתכם למצוא זמן מתאים, להכנס לקישור, ולהתחיל בעבודה שיכולה לעזור לכם לשנות כמעט כל דבר בו אתם מתקשים בחיים שלכם. חד וחלק.


בהצלחה!


img_ArticleTag תת-המודע,שינוי אמונות בתת המודע,


2all - בניית אתרי אינטרנט