ארבע דרכים להיפטר מעייפות ואי נוחות אחרי האוכל

עייפות, אי נוחות, תחושת נפיחות וגזים אחרי האוכל הן תופעות נפוצות ומעיקות, המעידות על חולשה במערכת העיכול. חולשה זו יכולה להיגרם ממזון שאינו מתאים (גם מזונות בריאים אינם מתאימים לכל האנשים), מהרגלי תזונה לקויים, מפטריית הקנדידה או חיידק ההליקובקטר וממתח רגשי.

להלן ארבעה טיפים שיסייעו לכם לסיים את הארוחה יותר קלילים ונמרצים:


הפרידו פחמימות וחלבונים


יתכן שגופכם מתקשה לעכל מזונות פחמיתיים ביחד עם מזונות חלבוניים. אלו דורשים רמות חומציות הפוכות מהקיבה ולכן, כאשר היא חלשה, היא מתקשה לעכלם ביחד. כדי להפריד, פשוט אכלו רק מזונות מאחד הסוגים בכל ארוחה. ירקות ומזונות שומניים (שמנים, אגוזים, שקדים, טחינה וגרעינים לא קלויים), מצטרפים היטב לשניהם.


מזונות פחמימתיים: לחם, פסטה, כל מוצרי החיטה כולל חיטה מלאה, אורז רגיל/מלא, קוואקר, גריסים, תירס, בורגול, כוסמת, קינואה, תפוחי אדמה ובטטה, מתוקים ופירות.


מזונות חלבוניים: קטניות (שעועית, עדשים, אפונה, אזוקי, מש, חומוס, פול), ביצים, בשר, עוף דגים ומוצרי חלב.
 

אכלו 3-5 ארוחות מסודרות, והקפידו שאחת מהן תהיה חמה


אין לתאר את חשיבות ההרגל הפשוט הזה וההבדל המשמעותי שהוא עושה. עד כדי כך שבעבר יצא לי לטפל בהצלחה באישה שלא ישנה בלילות שנים ואחרת שסבלה מצניחת רחם חמורה, כשאלו היו השינויים העיקריים שעשו.


בין אם אתם רגילים לשלוש ארוחות ביום ובין אם לחמש, וודאו כי אתם אוכלים אותם בישיבה וברוגע והקפידו על ארוחה חמה אחת לפחות. לא כזו כמו אורז או ביצה שמתקררים לפני שהם מגיעים לפה, אלא תבשיל חם ומהביל מהסוג שנשאר חם לאורך זמן.

 

פורמולה של חיידקים טובים ואנזימים


חולשת מערכת העיכול תתבטא לרוב גם בירידה בכמות אנזימי העיכול ובדילול של פלורת החיידקים הטובים שבמעי. קיימים בחנויות הטבע תוספים שמכילים את שני המרכיבים. כדור אחד במהלך הארוחה עשוי לסייע לכם להרגיש הרבה יותר טוב בסופה.

 

תה צמחים


מרווה, זרעי שומר וקמומיל הם שלושה צמחי מרפא המסייעים רבות לעיכול תקין, להפחתת גזים, עוויתות במעי ולספיחת רעלים. את המרווה ניתן לרכוש מיובשת בתפזורת בחנויות הטבע והקמומיל וזרעי השומר קיימים גם בתיונים הנפוצים בסופר. בסוף הארוחה מומלץ לשתות תה משלושת המרכיבים יחד, או לפי הטעם בנפרד. השתדלו שלא להמתיק! הסוכר לאחר האוכל עשוי להגביר את אי הנוחות.


***אם עצות אלו לא סייעו לכם, יתכן שאתם סובלים מפטריית הקנדידה, חיידק ההליקובקטר, או שחלק ממזונותיכם אינם מתאימים לכם. כדי לאבחן ולטפל בכך, מומלץ לפנות לייעוץ תזונתי.


לבריאות!!2all - בניית אתרי אינטרנט