מי יוצר את המציאות שלך?

לעיתים קרובות כשאנחנו מנסים להתקדם בתחום מסוים בחיים, אנו מגלים שלא משנה באילו פעולות אנו נוקטים וכמה מאמצים אנחנו משקיעים – אנו חוזרים שוב ושוב לאותה הנקודה, וחווים את אותם אירועים מתסכלים.

אנחנו עשויים לחשוב שזו 'קארמה', 'גורל', 'מזל רע', שלא עשינו מספיק - או שבתוכנית הגדולה של חיינו זה 'עוד לא הזמן' – אבל האמת היא, שאנחנו פשוט יוצרים במציאות החיצונית, את מה שכבר קיים במציאות הפנימית.

כשאני חושבת על הנושא הזה, זה תמיד מזכיר לי את חברתי הטובה, שלפני כמה שנים חוותה תקופה ארוכה של חוסר-מזל בעבודה;

במשך כמעט שנתיים היא עברה ממשרה למשרה, כאשר כל התחלה נראתה מבטיחה. אך למרות זאת, בכל פעם מחדש היא הגיעה תוך חודשים ספורים לאותו המצב: גמורה-אנרגטית, ומנסה ללא הרף לרצות בוסים מרושעים שמתעמרים בה.

והמדהים היה שהמשרות היו שונות במהותן, אך בכולן היא הגיעה בדיוק לאותו המצב.

מה מושך אותנו לחוות שוב ושוב את אותם האירועים במעגל-קסמים?
ואיך זה ששני אנשים בעלי יכולת דומות, הפועלים בדרכים דומות – יכולים האחד להצליח והשני להיכשל?

אנחנו חושבים שהמעשים שלנו הם שקובעים את מציאות-חיינו, אבל בתוך תוכנו אנחנו יודעים שיש גם גורם נוסף –זהו בדיוק המרכיב שלו אנו קוראים 'תזמון', 'מזל', 'גורל' – אבל שמו האמיתי הוא 'תת המודע'.

***כי הרבה לפני שהמציאות שלנו היא תוצאה של המעשים שלנו - 
היא תוצאה של האפשרויות שאנו מחזיקים בתת המודע שלנו...***

חשבו על זה:

כל דבר שאתם מחליטים לעשות או לא לעשות, עובר קודם דרך מגירת ה"מה אפשרי או לא אפשרי" שבמוח שלכם, דרך מגירת ה"מה בסדר ומה לא בסדר", מגירת ה"איך יגיבו אלי" – וכנראה גם עוד כמה...

כל תגובה שלכם למשהו שקורה בחייכם עוברת קודם דרך מגירת ה"מה למדתי שזה אומר כשקורה X" ומגירת ה"איך אני אמור להגיב"...

אפילו האופן שבו אנחנו מפרשים את מה שקורה לנו, מתחיל במגירות של חוויות "דומות" מעברנו...

יש אינספור מגירות כאלו! ולרובן אנחנו לא מודעים בכלל... אך הן אלו שבאמת קובעות את חיינו.

מי הן מגירות התת מודע?
זהו מטמון (Cache) המסקנות שהסקנו, לגבי החיים ולגבי עצמנו – מגיל 0 ועד גיל 6. מה שנקרא בז'רגון הניו-אייג' 'אמונות'.

מטרתן הראשונית, היא לסייע לנו לשרוד בעולם מבחינה פיזית וחברתית. אבל כמו שהיינו מצפים ממסקנות שהסקנו לפני גיל 6 – חלקן נכונות, חלקן טובות, חלקן נמסרו לנו מאנשים שהיום אולי לא היינו בוחרים לקחת מהם דוגמה לחיים, חלקן שגויות או פשוט לא עדכניות, ואם הייתה לנו ילדות טראומטית - אז חלקן אפילו נוראיות ואיומות.

וכל כולן לחלוטין לא מודעות. אלו הן המחשבות שבין המחשבות. הן עוברות במוחנו כל כך מהר, שהסיכוי שלנו לשים לב אליהן ואל ההשפעה שלהן עלינו הוא אפסי.

מטמון המסקנות יכול להוות רשת תמיכה ועידוד נהדרת – או מעצור שמזהיר ומפחיד אותנו בלי הרף. ובאופן כללי ניתן לאמוד את איכות מטמון המסקנות של אדם, לפי מידת שביעות הרצון שלו מחייו.

ואיך הן משפיעות על מציאות חיינו?

אז קודם כל אנחנו משתמשים בהן בכל רגע ורגע כדי לפרש ולהגיב אל האירועים בהם אנחנו נתקלים. זה אומר שאם אני אעלב או אשמח או אכעס או אעיף כאפה למישהו – תלוי באיך שפירשתי את מה שהוא אמר, ואיך שלמדתי שנכון להגיב במקרה כזה.

אנחנו גם משתמשים בהן כדי להחליט אם ללכת בעקבות רצון שלנו או לא, ואף כדי לאבחן אם הרצון הזה הוא "בסדר" או לא בסדר, "ראוי" או לא ראוי, "מסוכן" או לא מסוכן...

הן גם משתתפות באותו מנגנון של המוח שכבר שוחחנו עליו, שמוביל אותנו תמיד לאן שאנחנו מכוונים... רק שעכשיו נוסיף, שזה לא רק לאן שאנחנו מכוונים במודע – אלא גם לאן שתת המודע מכוון יחד איתנו! וזה, כמו שלמדנו מהמקרה של חברה שלי, לא תמיד איפה שאנחנו רוצים להיות...

ואנחנו משדרים אותן כל הזמן, באופן לא מודע, אל העולם ואל אנשים מסביבנו, שחשים אותנו באופן לא מודע (יש לנו ממש מנגנון עצבי מיוחד שמאפשר לנו לחוש ולהזדהות עם הזולת!), ומתייחסים אלינו בהתאם.

כך למשל, כשאנו חשים חוסר בטחון או נחיתות, אנשים מסביבנו ייטו יותר לזלזל בנו או להתעלם מנוכחותנו. וכשאנו משדרים בטחון – אנשים ייטו לכבד אותנו.

מטמון המסקנות שבתת המודע שלנו לא "משפיע" על כל דקה בחיינו - הוא יוצר אותן. הוא-הוא הגורם לכך שדברים מסתדרים וזורמים לנו, וגם לכל הכשלונות שלנו. למעשה, בכל פעם שדבר בחיינו לא מסתדר באופן עקבי ושיטתי, אנחנו יכולים להסיק מכך שיש פן בתת המודע שלנו שעוצר אותנו.


אז מה עושים?
מי שכבר מכיר אותי, יודע שאין מצב שאני מספרת לכם על בעיה - בלי לתת לכם גם את הפתרון.

והאמת היא, שלכבוד המאמר הזה הכנתי במיוחד בשבילכם תרגיל מיוחד, שיעזור לכם לאתר ולשנות אמונות-חוסמות שקיימות בתת-המודע שלכם.

הוא מחכה לכם בקישור פה, לגמרי בחינם...!

מזמינה אתכם למצוא זמן מתאים, להכנס לקישור, וכך פשוט - להתחיל בעבודה שיכולה לעזור לכם לשנות כל דבר שבו אתם מתקשים בחיים שלכם. חד וחלק.

ואל תשכחו לספר לי מה זה עשה לכם!!!

הקישור:
http://gufnefesh.com/PAGE27.asp


בהצלחה!


שנתחיל?
 054-7793434
 או: 


  כדאי גם לעקוב בפייס...
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים