טיפ חשוב להתקדמות נבונה בחיים;


זה הטבע האנושי להתפתח; אנחנו תמיד רוצים עוד. תמיד יש עוד מטרה שנרצה להגשים, עוד מימד בחיינו שנרצה לשפר - עוד דבר קטן שנרצה לעשות בבית, עוד עלייה בשכר, יותר מזה ויותר מזה... זה הטבע של החיים - כמו שעץ תמיד ממשיך לגדול.
 

השאלה היא, איך אנחנו מתייחסים למצב העכשווי שלנו?

האם ברגע שמצאנו לנו מטרה חדשה, אנחנו כבר 'שונאים' את המצב הקיים? לא יכולים כבר לחכות לצאת ממנו? מסתכלים כל הזמן על הקיר הזה בבית שעוד לא צבענו, הרהיט שכבר לא מספיק יפה? המשכורת כבר לא מספיקה? מתלוננים? מתבאסים?

 
או שאנחנו נשארים שמחים, מרוצים מהמצב הקיים, ומחכים להזדמנות הטובה ביותר (או מחפשים את הדרך הטובה ביותר) שבה נוכל להגשים את הרצון החדש שלנו?
 

על זה בדיוק מדבר הפתגם המוכר "כורת את הענף שעליו הוא יושב": 

תארו לכם שאתם מטפסים על עץ, ואתם רוצים להגיע לצמרת...איך עושים את זה? עולים ענף, ענף, לאט ובזהירות - עד שמגיעים לפסגה. אבל מה אם כשהייתי מגיעה לענף השלישי, הייתי אומרת לעצמי "אני שונאת את הענף הזה, הוא מכוער בעיני, הוא מגעיל אותי" ומחליטה לכרות אותו? הייתי נופלת למטה...
 

כך בדיוק בחיים:

כשאנחנו שונאים את המצב הקיים שלנו (בהקצנה), או לא מקבלים אותו, סובלים ממנו, אנחנו כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים: אנחנו ממלאים את עצמנו באנרגיות של חוסר, תלונה, וסבל.
 
ואם תקחו רגע נשימה ותתיחסו לאחד המצבים בחיים שבהם אתם חווים את התחושה הזו - תראו שבינתיים זה לא קידם אותכם לפתור את ה'בעייה' אלא שחוסר שביעות הרצון שלכם רק הזיק לכם.
 

אז איך מתקדמים בקלות וביעילות?

ממשיכים לראות את היופי. מתבוננים על אותו אלמנט בחיינו שברצוננו לשנות, רואים את הטוב שבו, את כל השפע שהוא הביא לחיינו עד כה, ממשיכים לראות את התועלת שבו, ומכאן - מביעים משאלה חדשה, ואפילו לוקחים רגע לראות בעיני רוחנו איך תיראה המציאות החדשה שתתקיים: ובמיוחד איך נרגיש כשהיא תתקיים.
 
וכל פעם שאנחנו נתקלים באותה המציאות שעוד לא השתנתה, מודים לה, רואים את הטוב שבה, רואים איזה ענף יפה ומשובח היא שעזר לנו בכלל להגיע ולראות את הענף הבא, וממשיכים לבחור במציאות החדשה, הענף הבא.
 
נסו לקחת רגע להזכר במציאות בחיים שלכם שבה כבר יישמתם את זה...
(תמיד יש לנו את התחומים בחיים שבהם אנחנו פועלים באופן טבעי מתוך מודעות גבוהה...) נכון שזה עבד? יפה וחלק?


אז קחו נשימה עמוקה ולכו לחבק את הענף שעליו אתם יושבים - הוא הענף הכי מתאים כדי להגיע ממנו אל הענף הבא!


בהצלחה!!!
2all - בניית אתרי אינטרנט