תזונה נכונה בסופי שבוע ובאירועים מיוחדים

לשמור על תפריט בריא זה קל וכיף כשאתם בשגרה היומיומית - הרי הוא מורכב ממזונות טעימים ומשביעים, שמשאירים הרגשה טובה בבטן...  אבל מה עושים באירועים מיוחדים, כשמסביבכם כל האוכל הטעים שאינו בריא?
 
לא פעם ולא פעמיים אני פוגשת את המטופלים שלי, אלו שרק החלו בתזונה נכונה ועוד אינם מכירים את ה'כללים', כשהם מאוכזבים מעצמם שלא הצליחו לשמור על התפריט הבריא בסוף השבוע/בחג האחרון/היומולדת של הדוד/החתונה של הבת של השכן וכו'...
 
בפנים מבוישות הם מספרים לי כמה טוב היה השבוע, כמה נהנו מהתפריט החדש ושמרו עליו בקלות, ואיך הארוחות "האכזריות" של סוף השבוע "הכניעו" אותם וגרמו להם לאכול שלל מזונות לא בריאים ושאינם בתפריט...
 

ובכן, להלן החדשות הטובות, חברים;

כלל האצבע של תזונה נכונה הוא שמותר גם לחרוג ממנה קצת!


לא חייבים לסבול! תזנה נכונה אין משמעותה התנזרות לנצח מכל המטעמים של החיים! הגוף שלנו הוא סתגלן וחזק, וכאשר הוא מקבל את התנאים הנכונים לתפקודו ביום-יום, יש לו יכולת מופלאה להסתדר גם עם חריגות בתפריט.
 
הנפש, לעומתו, קצת פחות חזקה; כשאנו מתנזרים מכל הנאה ממזון, מונעים מעצמנו ליהנות כשמסביב כולם אוכלים מזון טעים ולא בריא, אנחנו מרגישים חריגים, מקופחים, מסכנים, והרגשה זו תגרום לנו במוקדם או במאוחר 'לשבור את הכלים' ולשכוח מכל התפריט הבריא.

מהצד השני, אם נרשה לעצמנו לאכול במידה מהמזונות הפחות בריאים שסביבנו בארוחות משפחתיות, במסעדה ובאירועים המיוחדים, נרגיש מסופקים ושמחים, ויהיה לנו קל לשמור על תפריט בריא בשגרה היומיומית.

אז נכון, אם אתם רוצים לרזות, זה יקח קצת יותר זמן - אך לעומת זאת ההרזייה תהיה שלמה וסופית. ונכון - זה לא בריא ב 100% לגוף, אבל זה בריא לנפש, והנפש בתורה תורמת לגוף להיות בריא.
 

כמובן שכדאי, כשאפשר, לנטות יותר לכיוון המזונות הבריאים שמוצעים;

למשל להעדיף סלטים על פני מזונות שהם ממש ג'אנק, לוותר על המנה הפחמימתית (מה הכיף הגדול באורז?) וליהנות יותר משילובים של בשר/דג/עוף - יחד עם שלל מנות הירקות השונים, לא לאכול אחרי שכבר שבעים, לשתות מים/קפה/אלכוהול, אבל לא משקאות קלים, ולהשתדל להמעיט בקינוחים - אבל לא בפאנאטיות, הגוף שלכם יעמוד בקצת שינויים.
 
אז תנו לעצמכם קצת "תזונה לבריאות הנפש" מדי פעם, זה מותר, זה כיף  וזה אפילו חשוב!!


לבריאות!!!2all - בניית אתרי אינטרנט